Need a new HRIS? Our new buyer’s guide is packed with all the things you need to know. Get your free guide now

Περιγραφή θέσης εργασίας: Εκπαιδευτής Προσωπικού Εξυπηρέτησης Πελατών (Θ/Α/Άλλο)

Το παρακάτω υπόδειγμα περιγραφής θέσης εργασίας Εκπαιδευτή Προσωπικού Εξυπηρέτησης Πελατών περιλαμβάνει τα βασικά προσόντα που πρέπει να αναζητούνται στους υποψηφίους. Προσαρμόστε αυτό το υπόδειγμα με απαιτήσεις της θέσης που να καλύπτουν τις ανάγκες σας.

Christina Pavlou

An experienced recruiter and HR professional who has transferred her expertise to insightful content to support others in HR.

Οι αρμοδιότητες του Εκπαιδευτή Προσωπικού Εξυπηρέτησης Πελατών περιλαμβάνουν:

  • Δημιουργία ψηφιακού και έντυπου εκπαιδευτικού υλικού (π.χ. βίντεο και εγχειρίδια)
  • Οργάνωση σεμιναρίων σε τάξη
  • Διεξαγωγή δραστηριοτήτων υπόδησης ρόλων με σκοπό την ανάπτυξη διαπροσωπικών δεξιοτήτων (π.χ. διαπραγμάτευση, ομαδική εργασία και διαχείριση διενέξεων)

υπόδειγμα θέσης εργασίας Εκπαιδευτή Προσωπικού Εξυπηρέτησης Πελατών

Περιγραφή θέσης εργασίας

Αναζητούμε έναν Εκπαιδευτή Προσωπικού Εξυπηρέτησης Πελατών που θα εκπαιδεύσει τις ομάδες μας υποστήριξης, πωλήσεων και εξυπηρέτησης πελατών διεξάγοντας σεμινάρια και διαδραστικά μαθήματα.

Οι αρμοδιότητες του Εκπαιδευτή Προσωπικού Εξυπηρέτησης Πελατών περιλαμβάνουν τη διευκόλυνση της εκπαίδευσης στην εργασία, την ανάπτυξη εκπαιδευτικού υλικού και την οργάνωση εκπαιδευτικών συνεδριών για νεοπροσληφθέντες. Εάν είστε εξοικειωμένος με τη διδασκαλία τεχνικών δεξιοτήτων όπως η διαπραγμάτευση και η επίλυση προβλημάτων, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε.

Εν κατακλείδι, θα διασφαλίζετε ότι οι εκπρόσωποι εξυπηρέτησης πελατών μας εξελίσσουν τις δεξιότητές τους και ανταποκρίνονται με επιτυχία στις ανάγκες των πελατών.

Αρμοδιότητες

  • Οργάνωση σεμιναρίων σε τάξη σχετικά με τα χαρακτηριστικά προϊόντων και τεχνικές πωλήσεων
  • Προσδιορισμός προσωπικών και ομαδικών κενών στις δεξιότητες
  • Προγραμματισμός τακτικών εκπαιδευτικών συνεδριών (π.χ. μηνιαίων ή τριμηνιαίων)
  • Διασφάλιση ότι οι νεοπροσληφθέντες λαμβάνουν μαθήματα βασικής γνώσης πωλήσεων, συμπεριλαμβανομένων δεξιοτήτων επικοινωνίας και επίλυσης προβλημάτων
  • Συνεργασία με υπευθύνους τμημάτων και ενθάρρυνση εκπαίδευσης κατά την εργασία (π.χ. χειρισμός υποθέσεων με δύσκολους πελάτες)
  • Συντονισμός προγραμμάτων καθοδήγησης για νέους εκπροσώπους εξυπηρέτησης πελατών
  • Αξιολόγηση της επίδρασης κάθε μαθήματος στην επίδοση του προσωπικού και στην ικανοποίηση πελατών
  • Τήρηση ενημερωμένων αρχείων εκπαιδευτικών προγραμμάτων και υλικού

Απαιτήσεις

  • Εργασιακή εμπειρία ως Εκπαιδευτής Προσωπικού Εξυπηρέτησης Πελατών ή σε παρεμφερή θέση
  • Εμπειρία στις πωλήσεις ή στην εξυπηρέτηση πελατών θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Γνώση Λογισμικού Διαχείρισης Μάθησης (LMS)
  • Εξοικείωση με διαδραστικές εκπαιδευτικές δραστηριότητες
  • Εξαιρετική δεξιότητα στην επικοινωνία και τις παρουσιάσεις
  • Πτυχίο BSc στην Εκπαίδευση, το Ανθρώπινο Δυναμικό ή σε σχετικό τομέα
  • Πρόσθετη πιστοποίηση στην κατάρτιση είναι πλεονέκτημα
Available in

Jump to section

    Let's grow together

    Explore our full platform with a 15-day free trial.
    Post jobs, get candidates and onboard employees all in one place.

    Start a free trial