Need a new HRIS? Our new buyer’s guide is packed with all the things you need to know. Get your free guide now

Περιγραφή θέσης εργασίας: Digital Account Manager (Θ/Α/Άλλο)

Αυτό το υπόδειγμα περιγραφής θέσης εργασίας Digital Account Manager περιλαμβάνει τις δεξιότητες που θα πρέπει να αναζητήσετε στους υποψηφίους, καθώς και τα κύρια καθήκοντα αυτής της θέσης.

Christina Pavlou

An experienced recruiter and HR professional who has transferred her expertise to insightful content to support others in HR.

Περιγραφή θέσης εργασίας

Αναζητούμε ταλαντούχο Digital Account Manager που θα ενταχθεί στην ομάδα μας. Θα διαχειρίζεστε το χαρτοφυλάκιο πελατών μας, ώστε να βοηθάτε τους πελάτες μας να βελτιώνουν τη διαδικτυακή τους παρουσία.

Ως Digital Account Manager, θα πρέπει να έχετε εκτεταμένη εμπειρία στο μάρκετινγκ και να εστιάζετε στην εξυπηρέτηση πελατών. Θα πρέπει επίσης να έχετε σαφή ιδέα του τρόπου με τον οποίο τα ψηφιακά εργαλεία προσθέτουν αξία στη στρατηγική και την απόδοση μιας εταιρείας.

Ουσιαστικά, θα πρέπει να μπορείτε να συμβάλλετε στην επιχειρηματική ανάπτυξη μέσω της δημιουργίας και της διατήρησης μακροχρόνιων πελατειακών σχέσεων.

Αρμοδιότητες

  • Ανάληψη θεμάτων ψηφιακής διαχείρισης, λειτουργώντας ως σημείο επαφής για τους πελάτες
  • Δημιουργία ισχυρών, μακροχρόνιων σχέσεων με τους πελάτες και διατήρηση συχνής επαφής
  • Καθορισμός ψηφιακών στρατηγικών για τους πελάτες που ανατίθενται σε εσάς, λαμβάνοντας υπόψη τις συγκεκριμένες απαιτήσεις τους
  • Σύσταση, σχεδιασμός και υλοποίηση ψηφιακών έργων, με στόχο την αύξηση της απόδοσης της επένδυσης του πελάτη
  • Παροχή απαντήσεων σε ερωτήματα πελατών, με αποτελεσματικό και έγκαιρο τρόπο
  • Βελτιστοποίηση διαδικτυακού περιεχομένου, με στόχο την αύξηση της επισκεψιμότητας και τη βελτίωση SEO
  • Παρουσίαση στρατηγικών για τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης σε πελάτες
  • Σύνταξη αναφοράς μετρήσεων διαδικτυακής απόδοσης
  • Ανάλυση επιτυχίας ψηφιακών καμπανιών
  • Συνεχής ενημέρωση για τις τάσεις της ψηφιακής τεχνολογίας

Απαιτήσεις

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Digital Account Manager
  • Εμπειρία στη χρήση SEO/SEM και λογισμικού CRM
  • Εμπειρία στη διεξαγωγή και τη βελτιστοποίηση καμπανιών Google Adwords
  • Ενδελεχής κατανόηση των διαδικτυακών εργαλείων μάρκετινγκ και των πλατφορμών των μέσων κοινωνικής δικτύωσης
  • Εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών και τη διαχείριση λογαριασμών
  • Άριστες δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Εξαιρετικές αναλυτικές δεξιότητες
  • Πτυχίο στο Μάρκετινγκ ή σε σχετικό πεδίο

Περισσότερες πηγές:

Available in

Jump to section

    Let's grow together

    Explore our full platform with a 15-day free trial.
    Post jobs, get candidates and onboard employees all in one place.

    Start a free trial