Learn what hiring & work looks like today in our new survey report on AI @ Work: Download the report now

Περιγραφή θέσης εργασίας: Digital Media Specialist (Θ/Α/Άλλο)

Αυτό το υπόδειγμα περιγραφής θέσης εργασίας Digital Media Specialist αναφέρει τα βασικά προσόντα που θα πρέπει να αναζητάτε σε υποψηφίους, ενώ είναι εύκολο να το προσαρμόσετε, ώστε να καλύπτει τις δικές σας συγκεκριμένες απαιτήσεις.

Christina Pavlou

An experienced recruiter and HR professional who has transferred her expertise to insightful content to support others in HR.

Περιγραφή θέσης εργασίας

Αναζητούμε Digital Media Specialist με τα κατάλληλα προσόντα, για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Θα ηγηθείτε των προσπαθειών μάρκετινγκ της εταιρείας μας, χρησιμοποιώντας νέα μέσα και ψηφιακά εργαλεία.

Εάν ξέρετε πώς να χρησιμοποιείτε δημιουργικά διάφορα εργαλεία διαδικτυακού μάρκετινγκ, όπως ιστότοπους, podcast και ιστολόγια, αυτή η θέση είναι κατάλληλη για εσάς. Θα συνεργάζεστε με διαφορετικές ομάδες για τον συντονισμό των δραστηριοτήτων μάρκετινγκ, διαφήμισης και προώθησης της εταιρείας μας.

Ουσιαστικά, θα πρέπει να μπορείτε να προωθήσετε την εταιρεία μας και να αυξήσετε την αφοσίωση των πελατών μας.

Αρμοδιότητες

  • Σχεδιασμός εκστρατειών ψηφιακών μέσων σε εναρμόνιση με τους επιχειρηματικούς στόχους
  • Συντονισμός της δημιουργίας ψηφιακού περιεχομένου (π.χ. ιστότοπος, ιστολόγια, δελτία Τύπου και podcast)
  • Ολοκληρωμένη διαχείριση ψηφιακών έργων
  • Καθιέρωση της διαδικτυακής μας παρουσίας, με στόχο την αύξηση της αναγνωρισιμότητας της εμπορικής μας επωνυμίας
  • Διατήρηση ισχυρής διαδικτυακής «φωνής» της εταιρείας, αξιοποιώντας τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης
  • Επικοινωνία με τις ομάδες των Τμημάτων Μάρκετινγκ, Πωλήσεων και Ανάπτυξης προϊόντων, ώστε να διασφαλίζεται η συνεκτικότητα της εταιρικής ταυτότητας
  • Υποβολή προτάσεων και υλοποίηση μεθόδων άμεσου μάρκετινγκ, με στόχο την αύξηση της κερδοφορίας
  • Παρακολούθηση της απόδοσης επένδυσης και των κύριων δεικτών απόδοσης
  • Συνεχής ενημέρωση για τις εξελίξεις των ψηφιακών μέσων

Απαιτήσεις

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Digital Media Specialist ή ως Digital Marketing Manager
  • Άριστη γνώση Photoshop, Final Cut Pro, Premiere Pro, Audacity ή άλλου λογισμικού επεξεργασίας μέσων
  • Εμπειρία στις αρχές οπτικής επικοινωνίας
  • Εξοικείωση με το σχεδιασμό ιστοσελίδων και τα συστήματα διαχείρισης περιεχομένου
  • Εξαιρετικές δεξιότητες ανάλυσης και διαχείρισης έργου
  • Ικανότητα ταυτόχρονης επιτέλεσης πολλαπλών εργασιών και απόδοσης υπό πιεστικές προθεσμίες
  • Άριστες δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Πτυχίο BSc στο Μάρκετινγκ, στα Ψηφιακά Μέσα ή σε σχετικό πεδίο
  • Τα επιπλέον τυπικά προσόντα στο σχεδιασμό ιστοσελίδων ή κινούμενων γραφικών θα θεωρηθούν πλεονέκτημα
Available in

Jump to section

    Let's grow together

    Explore our full platform with a 15-day free trial.
    Post jobs, get candidates and onboard employees all in one place.

    Start a free trial